DUVALO.sk

Dnes - autorizovaný predajca osvedčeného náradia, tak ako mnohí.

V roku 1991-2 som začal segmentom ložísk, gufier, manžiet - tesnení a ďalších komponentov tvoriacich diely strojárskej výroby.

Začínal som v garáži v domácich podmienkach. Prvý podnájom priniesol radu starostí, no lepšiu lokalitu. Väčšie priestory v rokoch 1995 - 2000 mi ponúkli príležitosť, aby sa podnikanie posunulo ďalej. S manželkou sme sa snažili rozšíriť sortiment, no vďaka konkurencii to nebolo vždy ľahké. Zdravý rozum a verní ľudia (za čo sme neskutočne vďační) nám pomohli rozšíriť ponuku nad rámec vtedajších možností.

Cesta k zákazníkovi bola a je zábava. Stále nás prekvapí niečo nové v našom segmente. Nie sme korporát. Máme radi našich zákazníkov, pretože to nie je o čakaní v rade pri pokladni (i keď niekedy u nás to ináč nejde a treba počkať), no je to o príležitosti porozprávať sa a poradiť. Jednoducho sme rodinný podnik od začiatku.

Vydobyli sme si zastúpenia pre rôzne značky náradia. Čo nás mrzí je, že tie ktoré používame doma, nepoužíva viac ľudí. A teraz komerčne: cenovo dostupné náradie máme v portfóliu a špičkové veci distribuujeme priamo od výrobcu.

Pavol Ďurko